Zaznacz stronę

W momencie wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej dla Polaków otworzył się rynek nieruchomości w Hiszpanii. Proces nabycia posiadłości czy mieszkania nie jest wcale skomplikowany, a w ostatnich latach coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości w kraju flamenco, oliwek i przepysznej paelli. Wymaga to oczywiście poświęcenia czasu na skrupulatne poszukiwania. Wybór jest ogromny, jednak decyzji nie należy podejmować pochopnie. Przed sfinalizowaniem transakcji obowiązkowo należy zobaczyć wybrane lokum na żywo. Zdjęcia niekoniecznie oddadzą wszystkie szczegóły, a oglądnięcie kilku miejsc osobiście ułatwi ostateczną decyzję. 

NIEZBĘDNE PROCEDURY

Zakup domów w Hiszpanii wiąże się z wypełnieniem konkretnych formalności. Potrzebny jest do tego dowód osobisty lub paszport oraz kopia przedkładanego dokumentu tożsamości. Konieczne jest również wyrobienie numer NIE czyli Número de Identidad de Extranjero. Jest to Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca nadawany obywatelom spoza Hiszpanii, którzy planują zakup nieruchomości w tym kraju. Jest on niezbędny do przeprowadzania transakcji, a jego otrzymanie nie jest bardzo skomplikowane. Można go wyrobić na hiszpańskim posterunku policji. Spotkanie w tej sprawie odbywa się on-line za pośrednictwem specjalnej platformy. Należy wziąć pod uwagę, że czas oczekiwania na wizytę może wynieść nawet do 2 miesięcy. Kolejnym krokiem jest założenie konta w hiszpańskim banku. Tutaj procedury są raczej klarowne i nie zajmują dużo czasu. Sprawdź także: https://wiecejnizdom.pl/czy-zakup-mieszkania-w-hiszpanii-to-inwestycja/

ZAKUP DOMU W HISZPANII – CZY WARTO?

Osoby decydujące się na zakup nieruchomości w Hiszpanii kierują się różnymi pobudkami. Najczęściej jest to związane z prowadzonymi interesami. Dla części nabywców jest to z kolei opcja na wakacyjny wypoczynek, a nawet dłuższy pobyt. W dobie popularności pracy zdalnej zaszycie się w hiszpańskiej willi położonej wśród malowniczych krajobrazów iberyjskich wydaje się idealną opcją na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Takie rozwiązanie jest szczególnie praktyczne dla Polaków, którzy nie przepadają za polską szarugą w okresie jesiennym i nieprzyjemnymi zimami. Wbrew pozorom ceny hiszpańskich nieruchomości wcale nie są niebotyczne. Zachęca również bliskość do Polski i ogromny wybór połączeń komunikacyjnych. Patrząc na rosnące ceny na polskim rynku mieszkaniowym wzięcie pod uwagę kupna domu w Hiszpanii wydaje się całkiem rozsądną alternatywą. Dotyczy to również kosztów utrzymania nieruchomości, które w naszym kraju rosną coraz szybciej.