Zaznacz stronę

Pokój dziecka to miejsce, które poza snem i zabawą, pełni jeszcze kilka ról. Nawet ważniejszych. Przede wszystkim to przestrzeń, w której dziecko czuje się bezpiecznie, swobodnie i u siebie. No i też, ma to być miejsce, gdzie dziecko po prostu będzie lubiło przebywać. A żeby tak było, trzeba pokój zaaranżować w ciekawy, zachęcający do odkrywania świata sposób. Na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę, gdy urządzamy pokój dla kilkulatka? Przede wszystkim, chodzi o naprawdę szerokie spojrzenie na cały temat urządzania.

Ściany mają znaczenie

Kto z nas nie mazał po ścianach będąc dzieciakiem? To jest nie tylko przejaw twórczej ekspresji, ale po prostu rozwijające motorykę zajęcie. Dlatego, warto pozwolić dziecku na mazanki. A żeby nie było problemu z ciągłym odmalowywaniem, można postawić na konkretne rozwiązanie. Na przykład – farbę tablicową. Jest stosunkowo tania i coraz łatwiej dostępna. A taki kąt tablicowy to po prostu świetna opcja i frajda, nie tylko dla najmłodszych. Bo smarowanie kredą lubią ludzie w różnym wieku. Dlatego trzeba naprawdę dobrze to przemyśleć. Zrobienie ściany tablicowej i wspólne rysowanie na niej z dzieckiem, będzie z całkowitą pewnością działaniem mocno pobudzającym kreatywność.

Jak można urządzić ściany?

Tu mamy bardzo duży stopień dowolności, jeśli chodzi o aranżację to mamy do wyboru mnóstwo gotowych opcji, a także – własną głowę. To znaczy, jeżeli chcemy coś wymyślić samodzielnie, to świetnie. Nie brakuje dzisiaj w necie miejsc, gdzie szeroko rozumiane DIY kipi prawdziwą inspiracją. A wystarczy zajrzeć na taka stronę dosłownie na chwilę. Od razu będziemy mogli sobie znaleźć całe mnóstwo rozwiązań, które znajdą zastosowanie w naszym domu, mieszkaniu – w pokoju naszego malucha. Niezależnie od tego czy jest maluchem pieluchowym, czy już dziarskim i kilkuletnim.

Bajkowe ściany

Jednym z często wykorzystywanych motywów, jest umieszczanie na nich podobizn różnego rodzaju postaci z bajek. Po prostu, pokój w bajkowym klimacie będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie tylko dla dziewczynek, które uwielbiają wróżki, księżniczki, no i absolutny hit w ostatnim czasie – Krainę Lodu. Choć od premiery minęło już sporo czasu, naprawdę mnóstwo większych i mniejszych dziewczynek wciąż uwielbia Elzę. Chłopakom na pewno przypadną do gustu samochody lub różni superbohaterowie. Nie ma wątpliwości, że batman w wersji LEGO zrobi furorę. A jest przecież całe mnóstwo innych bohaterów. Wystarczy po prostu coś wybrać i umieścić na ścianie. Fototapeta, plakat, grafika, mamy naprawdę ogromne pole do popisu.

Półkowe ściany

Dzieciaki uwielbiają chomikować. Zbierać różne skarby. Dziewczynki – lalki i pluszaki, różnego typu. Chłopcy – też czasem pluszaki, lalki niekoniecznie, samochody zawsze. Motory, inne pojazdy. No jest tego mnóstwo. Jak mamy duża ścianę to warto ją zagospodarować półkami, na których te skarby zostaną potem dobrze wyeksponowane. Warto mieć to na uwadze i konkretnie podejść do tematu. Warto też zagospodarować półki w taki sposób, żeby dziecko mogło sobie swobodnie dosięgnąć, bez problemu.

Pomysłów jest całe mnóstwo i ograniczenie stanowi w sumie tylko wyobraźnia. Więc nie ma się co martwic i po prostu działać. Na pewno dziecko doceni każde nasze działanie w kierunku urządzania ścian. A dla nas będzie to naprawdę niemała frajda.

Warto także przeczytać: https://marketing-internetowy24.pl/copywriting/