Zaznacz stronę

Lustro jest w najprostszym możliwym ujęciu elementem spełniającym ogromną liczbę funkcji. Wspomniany produkt umożliwia bowiem kobietom wykonanie makijażu, a mężczyznom precyzyjne i bezpieczne golenie. Rekomendowane jest dobranie lustra w taki sposób, by pasowało do stylu pomieszczenia, a także było funkcjonalne. 

Na jakiej wysokości powinno być zamontowane lustro?

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zamontowanie lustra w taki sposób, by dolna krawędź znajdowała się na wysokości przynajmniej 120 cm, z kolei górna około 200 cm od podłogi. Godny uwagi jest fakt, że przeważnie górna krawędź wspomnianego produktu znajduje się na bardzo podobnej wysokości, co górna krawędź drzwi od łazienki. Należy pamiętać o tym, by lustro zostało zamontowane minimum 10 cm powyżej umywalki. W ten sposób można będzie uchronić je przed różnego rodzaju zabrudzeniami tworzonymi w trakcie wykonywania codziennych czynności.  

Czy możliwe jest optyczne powiększenie łazienki za pomocą właściwie dobranego lustra?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dodatkowe lustro może zarówno optycznie powiększyć łazienkę, jak i być doskonałą ozdobą całego pomieszczenia. Świetną opcją będzie umieszczenie produktu naprzeciw wejścia do łazienki. Dzięki temu rezultat można będzie dostrzec od razu. Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem najlepszego możliwego efektu, powinny zwrócić szczególną uwagę na to, co dokładnie znajduje się na przeciwnej ścianie lustra. Zalecane jest, by ściana była jednolita. Warto wiedzieć, że odbicie ręczników, szafek czy różnego rodzaju elementów tylko spotęguje wrażenie nieładu. Nie będzie można uzyskać satysfakcjonującego rezultatu. 

Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze lustra do małej i dużej łazienki?

Należy mieć świadomość, że najważniejszym aspektem przy zakupie lustra do łazienki jest jego wielkość. Użytkownikom najwygodniej korzysta się z produktów o wymiarach 40 x 80 cm. W przypadku mniejszych łazienek można zdecydować się na zamontowanie szafki z lustrem. W ten prosty sposób możliwe będzie zaoszczędzenie cennego miejsca. 

Ponadto do mniejszych przestrzeni zalecane jest dobranie modelu bez ozdobnych ram. Dodatki tego typu wpłyną na optyczne zmniejszenie powierzchni łazienki. Osoby posiadające duże łazienki mogą wybierać lustra w różnych kształtach, a także odpowiednio dostosować je do stylu danego wnętrza. Użytkownicy mogą zdecydować się nawet na zamontowanie spektakularnych luster z ramami. Warto pamiętać, aby lustro miało zbliżoną szerokość do umywalki. 

Sprawdź: https://mebelhome.pl/pl/c/LUSTRA/207