Zaznacz stronę

Silikaty cieszą się jeszcze większym powodzeniem oraz teraz należą do wielokrotnie stosowanych produktów w budownictwie mieszkaniowym. Bloczki oraz cegły silikatowe są popularne z własnych wartości, zarówno pod względem ceny, jak również małej destrukcyjności dla środowiska. Silikaty są produktami budowlanymi, zrobionymi z trzech ważnych elementów: piasku, wapna oraz wody. Wszelkie składniki, z jakich tworzy się bloczki silikatowe wynikają z naturalnych materiałów. Czym zatem charakteryzują się bloczki silka?

Czym jest Silka?

Silka to nazwa komercyjna, natomiast jednocześnie znane nazwanie cegły wapienno-piaskowej. Jasne składniki murowe zostały zastrzeżone w XIX w. w Niemczech. Silikaty są tworzone z naturalnych materiałów, takich jak piasek, wapno i woda. W składzie produktów wapienno-piaskowych nie zawierają się żadne niebezpieczne treści ani związki o charakterze toksycznym. Składniki tego rodzaju prezentują się najmniejszą radioaktywnością naturalną, poprzez co uchodzą za artykuł bardzo pewny.

Wartości bloczków silikatowych

Bloczki silka są robione z wapna i piachu. W składzie tzw. silikatu znajduje się blisko 90% piasku, 7% wapna oraz 3% wody. Poprzez 8 godzin w dużej temperaturze (ok. 200 stopni C) oraz przy dużym ciśnieniu (blisko 1,6 MPa) w autoklawach, z masy o wymienionym składzie kształtują się silikatowe bloczki (czy cegły). Charakteryzują się ogromną wytrzymałość przeciwpożarową – bloczki silikatowe to jeden spośród produktów mających największą jakość wytrzymałości na ogień (A1, wytrzymujący oddziaływanie ognia poprzez 4 godziny).

Naturalne wyjście – bloczki silikatowe

Należałoby podkreślić, iż cegły Silka są produktami w całości naturalnymi, robionymi jedynie z ekologicznych produktów. Nie mają żadnych niekorzystnych dla zdrowia oraz środowiska domieszek, natomiast więc tworzą odpowiednie warunki do życia. Co więcej, bloczki silikatowe okazują najmniejszą radioaktywność naturalną ze wszelkich dostępnych produktów budowlanych.

Redakcja poleca -> https://czasnaherbate.net/

Silikat – zalety

Trwałość na ściskanie to jeden spośród najistotniejszych plusów silikatów. Pozwoli ponieważ na stawianie ścian, jakie przenoszą niezwykle duże obarczenia. Do korzyści należy także duża wytrzymałość na złe warunki powietrzne, ze szczególnym określeniem na opady – ściany wykonane z bloczków nie potrzebują dzięki temu tynkowania. Za sprawą odpowiedniej izolacji dźwiękowej, uzyskać można niezwykle dobre redukowanie hałasów – np. jeśli budynek stawiany jest przy głośnej drodze. 

Bloczki Silka znajdziesz na https://www.betor.pl/bloczki-silka/