Zaznacz stronę

Ogrzewacze do beczek idealnie sprawdzają się w przypadkach konieczności utrzymania stałej temperatury cieczy i uchronić ja przed niekorzystnym działaniem mrozu. Każdy z nich jest wyposażony w termostat z regulacją temperatury, która najbardziej będzie nam odpowiadać. Ogrzewacze cechują się wytrzymałą konstrukcją i wysokiej jakości wykonaniem. Wyposażone w pasy taśmowe z klamrami umożliwiają szybki i łatwy montaż na beczkach o różnych wymiarach. Ze względu na swoją wyjątkową trwałość stosowane są również podczas transportu.

Rodzaje ogrzewaczy

Na rynku znajduje się bogata oferta, zatem jaki ogrzewacz do beczki wybrać? Głównie różnią się one konstrukcją oraz sposobem w jaki ciecz będzie ogrzewana. Wyróżniamy ogrzewacze płaszczowe, które stanowią pewnego rodzaju osłonę na całą powierzchnię beczki. Wykonane ze specjalnych silikonowych materiałów, które spełniają wymogi branży farmaceutycznej oraz spożywczej.

stare drewno

Zapewni to wysoki poziom bezpieczeństwa, zapobiega rozwojowi bakterii oraz pozwala na zachowanie higieny żywności. Kolejnym rodzajem są elektryczne ogrzewacze dna beczek. Idealnie sprawdzają się do utrzymywania stałej lepkości cieczy takich jak oleju opałowy, żywic czy smarów. Wygodną alternatywą są silikonowe opaski grzewcze, które zakładane wokół beczki pozwalają na osiągnięcie takich samym efektów jak w przypadku ogrzewaczy dna. Ich wbudowane termostaty pozwalają na precyzyjne ustawienie zakresu ciepła, a maksymalny jej poziom zależy od dopuszczalnej temperatury substancji ogrzewanej. Każdy z wymienionych wyżej ogrzewaczy może współpracować ze sobą. Nie stanowi to żadnych przeciwwskazań, a wręcz pozwala na uzyskanie większej pewności, że nasz produkt jest w odpowiedni sposób przechowywany.

Architekt Stefanowicz poleca także: https://www.lejdi.pl/k402,odziez-dziecieca.html

bez tła

Dane techniczne

Zakres temperatur jakie możemy ustawić w termostacie sięgają od 0ºC do nawet 300ºC. Napięcie znamionowe to przeważnie 230 VAC, a jego moc jest zależna od tego jaki rodzaj ogrzewacza wybierzemy. W przypadku opasek i płaszczy elementem grzejnym jest drut oporowy w izolacji silikonowej. U podgrzewaczy dna beczki rolę tą spełnia silikonowa mata impregnowana włóknem szklanym.