Zaznacz stronę

Sypialnia to bardzo ważna część każdego domu, czy mieszkania. Spędzamy w niej wiele czasu, odpoczywając lub śpiąc. Często sypialnie wyglądają sztampowo, stereotypowo. Istnieje jednak sporo ciekawych przykładów na ożywienie wnętrza sypialni.

Łóżko

Niezbędny element wyposażenia każdej sypialni. Od niego powinno się zacząć myślenie o ożywianiu wnętrza sypialni. Musimy dobrać łóżko odpowiednich do gabarytów pokoju wymiarów, z odpowiednim materacem. Od naszej wyobraźni zależy, czy zdecydujemy się na stylizowane na dawne meble drewniane łóżko z solidnym wezgłowiem, czy może na nowoczesny, designerski mebel, który z miejsca będzie przykuwał uwagę.

Pościel i dodatki

Sztampowość wnętrza sypialni przejawia się między innymi tym, że jest w niej mało kolorów i są one przewidywalne. Dawniej pościel dostępna była przede wszystkim bawełniana i w kolorze białym. Współcześnie mamy do wyboru mnóstwo wariantów kolorystycznych, zestawów pościeli, które wykonane są z różnych tkanin. Do tego nie kosztują dużo. Paleta barw pościeli jest praktycznie nieograniczona. Można zdecydować się na różne kolory kołdry, poduszek, koców, „jaśków”. Dobierając takie kolory, które się nie gryzą, nie są agresywne, stawiając na ciekawe wzory albo napisy, urozmaicimy wystrój wnętrza naszej sypialni.

Szafki, stoliki nocne

Niezmiennie częsty element wyposażenia sypialni, na którym stawiamy budzik albo książkę, gazetę, którą czytamy dla relaksu lub tuż przed zaśnięciem. Bywa tak, że stoi na stoliku również lampka nocna. Wielka podaż mebli do sypialni obejmuje też całą maskę ciekawie wyglądających stolików i szafek nocnych. Wyobraźnia współczesnych projektantów mebli daleko wykracza poza standardowe bryły w kształcie sześcianu lub prostopadłościanu wykonane z połączenia płyt. Można, na przykład, zaopatrzyć się w stolik w kształcie małego domku, który przytwierdzany jest do ściany i z daleka wygląda jak duży domek dla ptaków. W ofercie są meble do sypialni stylizowane na stare, rustykalne, wyglądające estetycznie.

Lampy

Aranżacja odpowiedniego oświetlenia sypialni z pewnością jest dobrym sposobem na jej ożywienie. Do wyboru mamy całe mnóstwo lampek w zależności od tego, czy chcemy, aby nasza sypialnia wyglądała elegancko, nowocześnie, futurystycznie, współcześnie, a może stylowo i rustykalnie. W ofercie mamy liczne lampki z elastyczną regulacją poziomu nachylenia, a także z plastikowym albo drewnianym statywem. Malutkie, do postawienia na nocnym stoliku, większe, które można postawić obok łóżka. Można też zostawić miejsce na stoliku na coś innego i zdecydować się na kinkiety po obu stronach łóżka.

Ożywienia możemy również dokonać przez odpowiednią aranżację oświetlenia sufitowego. Stylowy, szklano-metalowy żyrandol, a może produkt współczesny i designerski? Duże, jasno świecące żarówki, a może małe oświetlenie ledowe zamontowane na podwieszanym suficie? Do tego jeszcze zainstalować można ściemniacz regulowany pilotem i na zawołanie możemy mieć jasność lub intymny klimat.

Ściany

Duże możliwości ożywienia wnętrza sypialni mamy dzięki ścianom. Począwszy od wyboru koloru, w który je pomalujemy. Minęły czasy, gdy w sypialni dominowała biel. I w ogóle tylko jeden kolor. Dziś nikogo nie dziwi, jeśli w sypialni jest kilka kolorów, a żaden z nich nie jest białym. Granicą jest tu w zasadzie jedynie wyobraźnia tego, kto będzie z niej korzystał.

Ściany to również miejsce, na których można umieścić różne dekoracje. Obrazy, plakaty w antyramie, zegar ścienny, zdjęcia oprawione w ramki, kobierce. Najważniejsze, aby aranżacja sypialni była taka, że będzie się w niej dobrze czuć i z przyjemnością spędzać w niej czas.

Sprawdź także -> https://plytki.pl/kategoria-produktu/graniti-fiandre/