Zaznacz stronę

Czy to możliwe, żeby stać się właścicielem pięknej nieruchomości z wielkimi tarasami, skąd będzie można podziwiać widok na morze, ciesząc się upalnym słońcem? Oczywiście, że tak. Tym bardziej, że nieruchomości w Hiszpanii, np. te leżące w Andaluzji, cieszą się dużą popularnością wśród turystów zagranicznych. To wszystko znajduje się w zasięgu ręki. Trzeba zrobić tylko jeden, odważny krok, aby móc cieszyć się wyjątkowo pięknymi widokami na wyciągnięcie ręki.

O czym nie można zapomnieć?

Nieruchomości Hiszpania kuszą. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na taką śmiałą inwestycję, powinien zadać sobie kilka pytań. Po to, aby uświadomić sobie, jaki dom/mieszkanie/apartament, będą mu tak naprawdę potrzebne. Zawsze trzeba określić swoje priorytety, aby móc dokonać dobrej inwestycji. Na początku trzeba uświadomić sobie takie sprawy, jak:

  • czy będzie to nieruchomość w typie inwestycyjnym, czy też na własny użytek? Gdzie obce osoby jednak nie będą miały wstępu
  • który region jest tym najbardziej interesującym?
  • ile czau będzie się spędzać w hiszpańskiej nieruchomości? Zdecydowaną większość część roku czy też tylko wakacje?
  • miasto, przedmieścia, wieś, blisko morza – co dokładnie interesuje inwestora?
  • góry czy morze – jaki widok chciałoby się mieć z okna?
  • czy ma to być dom z rynku wtórnego czy pierwotnego?
  • styl domu? Nowoczesny czy tradycyjny? Typowa hiszpańska budowla?
  • sąsiedzi – międzynarodowi czy słynący z serdeczności Hiszpanie?
  • kto będzie zajmował się domem podczas nieobecności inwestora?
  • nieruchomość do remontu czy gotowa do zamieszkania?

Sytuacja prawna nieruchomości

Jedna z najważniejszych kwestii, której nie można zapomnieć. Jaka jest sytuacja prawna nieruchomości? Nieznajomość hiszpańskiego rynku nieruchomości, bariera językowa, może sprawić, że inwestor wpadnie w pułapkę tracąc swoje ciężko zainwestowane pieniądze. Sprawdzenie samodzielnie sytuacji prawnej nieruchomości nie będzie sprawiać trudności, jeżeli ktoś dobrze zna język hiszpański.

Aczkolwiek, warto i tak poprosić o pomoc specjalistów z rynku nieruchomości. Oni mają jednak większą wiedzę i będą w stanie sprawdzić, czy faktycznie po zakupie dana nieruchomość będzie należała do inwestora. Jeżeli kupić, to w sposób rozsądny. Tak, aby inwestor miał pewność co do tego, czy faktycznie będzie mógł cieszyć się domem na własność, czy pojawi się nieoczekiwanie osoba roszcząca swoje prawa do własności. W końcu dom w Hiszpanii ma się okazać spełnieniem marzeń, dlatego też należy do tego, jak najbardziej dążyć, postępując rozsądnie.