Zaznacz stronę

Ściana to miejsce, która ma mnóstwo zastosowań. Jej odpowiednie zagospodarowanie może powiedzieć dużo o naszych upodobaniach, charakterze, czy guście. Dlatego jest tak istotna dla designerów i projektantów wnętrz. Bynajmniej nie chodzi wyłącznie o jej kolor, ale o kilka innych równie istotnych zastosowań, które mogą dodać wiele wyrazistości i klimatu pomieszczeniu. Wbrew pozorom jej wspomniane zagospodarowanie i aranżacja nie należy do najłatwiejszych zadań. Oto kilka przykładów na to jak można ciekawie urozmaicić tą jakże istotną powierzchnię płaską.

Zdjęcia.

obrazy

Zdjęcia to nie tylko symboliczna pamiątka, o ile nie są przechowywane w albumie mogą stanowić intrygujące dopełnienie pod względem dekoracyjnym. Mnogość zdjęć na ścianach świetnie współgra ze stylem modernistycznym – angielskim. Co prawda jest to opcja alternatywna, ale aby była odpowiednio połączona należy zwrócić uwagę a kilka ważnych detali. Istotne jest, by zdjęcia były rozmieszczone nieregularnie i różnych rozmiarach. Ten artystyczny nieład rewelacyjnie komponuje się w zdjęciach czarno-białych opiewających w sztukę naiwną. Dobrym podkładem pod czarno-białe fotki będzie kolor łososiowy, miętowy, czy zwyczajna, minimalistyczna biel. Jak wejść w posiadanie ciekawych zdjęć? Oczywiście najprościej je kupić, ale zdecydowanie lepszą alternatywą jest zrobienie ich samemu przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Obróbki można dokonać praktycznie w każdym studio, ewentualnie u grafika. Takie rozwiązanie nada wnętrzu wyjątkowości i oryginalności. Dodatkowo można zlecić zrobienie plakatu z naszego zdjęcia. Taka oryginalna ozdoba na pewno wyróżni nasze wnętrze.

Obrazy.

obrazy

Obrazy na ścianach świadczą o ekskluzywności i dobrym smaku. Nadają pomieszczeniom prestiżu i elegancji. Problem pojawia się wówczas, gdy chcemy dobrać odpowiedni obraz do danego pomieszczenia. Nie każda forma sprawdzi się na tle danego koloru i nie każda będzie stanowić odpowiednie połączenie względem innych elementów wyposażenia. W salonach bezpiecznym i atrakcyjnym rozwiązaniem są portrety i pejzaże. Ostatnio modne są także akty oraz sztuka prymitywna – wszystko zależy od usposobienia wnętrza i jego charakteru. Dla wnętrz klasycznych optymalnym rozwiązaniem będą obrazy historyczne – niekoniecznie batalie, ale mogą to być właśnie portrety przodków. Na ścianach łazienkowych, często ubogich znakomicie sprawdzi się sztuka surrealistyczna. Nada ona łazience wyrazistości i charakteru stanowiąc przy tym oryginalną dekorację.

Kwiaty.

Powszechny przesąd mówi o tym, że kwiatów suszyć się nie powinno. Ale pomijając przesądy, a stawiając na ciekawe rozwiązania aranżacyjne świetnym wyborem może okazać się zasuszony bukiet kwiatów na salonowej ścianie. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku róże oraz goździki. W przypadku sypialni świetnie sprawdzają się suszone kwiaty lawendy budujące nastrój harmonii i ładu. W nawiązaniu do Prowansji dobrze zadbać o kuchnię. Suszone zioła takie jak bazylia, mięta, czy rozmaryn poza pięknym zapachem ożywią i ocieplą kuchnię nadając jej rodzinnego charakteru. W łazience ciekawą alternatywą jest żywy bluszcz porastający ścianę. Leśna sadzawka to nie tylko moda salonowa, to także fantastyczny pomysł na urozmaicenie ścian w przypadku łazienki.

obraz

Coraz bardziej modną opcją jest zastosowania murali. Jest to bardzo uniwersalna forma pasująca do każdego pomieszczenia. Łączy w sobie sztukę oraz nowoczesne rozwiązania. Murale stanowią ogromną zaletę dekoracyjną i  z pewnością będą oryginalnie podkreślać dane pomieszczenie czego konsekwencją będzie unikatowość i wyjątkowość wnętrza.

Szukasz obrazówek? Wejdź na https://www.lights.com.pl/Obrazowki-255k/